Dekanın Mesajı

Sevgili öğrencilerimiz,

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi; bünyesinde Beslenme ve Diyetetik Bölümü, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü, Hemşirelik Bölümü, Sağlık Yönetimi Bölümü ve Ergoterapi Bölümü olmak üzere beş farklı disiplini barındıran genç bir fakültedir. Fakültemiz tercih edilen, mezunları kamu ve özel sektörde istihdam edilme şansına sahip,  yürütmüş olduğu bilimsel çalışmaları ile ideal bir eğitim kurumu olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Toplumların gelişmişliklerine paralel olarak sağlığa verdikleri önemin artışı sağlık sektöründe var olan mesleklerin iş yükünü artırmakta, yeni iş ve meslek alanları ortaya çıkmaktadır. Bu noktadan hareketle kurulan Sağlık Bilimleri Fakültemizin amacı; akademik veya çalışma hayatlarında yaratıcı düşünce gücüne sahip, etik değerlere önem veren, topluma karşı sorumluluklarını bilen ve yerine getiren, paylaşımcı, çok yönlü düşünebilen, yaşam boyu öğrenmeyi prensip edinmiş, araştırmacı sağlık profesyonelleri yetiştirmektir.

Saygın ve gelişime açık bir Üniversite bünyesinde Fakültemiz, yeni başlayanlar için güzel ve çok değerli bir fırsatı; mezun olanlar için güçlü ve başarılı bir kültürün üyesi olmayı sunan olanakları içermektedir. Fakültemiz sadece bilimsel çalışmalarla değil, aynı zamanda sosyal/sportif faaliyetler, öğrenci kulüpleri, sosyal sorumluluk projeleriyle de öğrencilerine zevkli bir çalışma ortamı sunmaktadır. Alanlarında tecrübeli ve değerli bir öğretim üyesi kadrosuna sahip olan Fakültemizde teorik eğitimin yanı sıra çağın gerektirdiği en son teknolojik ve bilimsel donanımlara sahip laboratuvarlar kullanılarak ve klinik saha uygulamaları yapılarak verilen lisans eğitimi yanında, yüksek lisans eğitimi de yapılmaktadır.

Değerli Öğrenciler;

Sizler olduğunuz için bizler buradayız. Güçlü akademik kadromuz, tüm idari personelimiz ve sizlerin katkılarıyla başarılarımıza yenilerini ekleyeceğimizi düşünüyorum. Birlikte daha güzel ve iyi bir geleceğe yürümek dileğiyle…

Sevgi ve saygılarımla….

 

Prof. Dr. Tolga ERTEKİN

Güncelleme Tarihi: 6 Şubat 2023

Skip to content